fbpx
Hizmetler

SEO Uzmanı

Google ve diğer arama motorlarında daha iyi sonuçlarda gözükmenize ve daha fazla organik trafik elde etme etmek için yapılan çalışmalara SEO denir. Bu işlemler ise SEO uzmanı tarafından gerçekleştirilir. SEO Uzmanı web sitenizi komple ele alır ve tüm gerekli çalışmaları yaparak web sitenizi Google ve diğer arama motorlarına uyumlu hale getirir. Bu sayede siteniz daha fazla trafik alır ve Google üzerindeki sonuçları daha iyi konumlarda yer almaya başlar.

SEO Uzmanı Ne İş Yapar?

Sitenizin Google SEO kriterlerine uygun olması için bir çok işlem gerçekleştirmek gereklidir. Genel olarak  Profesyonel SEO Uzmanı tarafından gerçekleştirilen işlemler.

 • Sitenizi analiz eder ve eksik olan tüm kriterleri tespit ederek hatalı olanları düzeltir.
 • Rakipleri kontrol eder ve sektör boşlukları ile hızlı büyüme yakalamaya çalışır.
 • Tüm planı not ederek yapılacak SEO çalışmaları için plan hazırlar.
 • Google ürünü olan Analytics ve Search Console bağlantılarını sürekli kontrol ederek hataları temizler ve iyileştirmeler gerçekleştirir.
 • Günlük, Haftalık ve Aylık olarak kontroller gerçekleştirerek süreci yönetir.
 • Doğru geri bağlantıları (Backlink) oluşturur ve sitenin büyümesini yönetir.

Kısacası sitedeki tüm teknik ve detaylı hataları gideren, Off Page (Site dışı) çalışmaları yürütmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirir. Bir ajans ile çalışılıyorsa SEO yöneticisinin verdiği talimatlar doğrultusunda işlemler gerçekleştirir. Freelance çalışma yürütüyorsa sitenin detaylı analizlerini gerçekleştirir, yapılacak işlemleri tespit eder ve geliştirilmesini sağlar.

SEO Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin: https://senturkoguzhan.com/seo-2/

Kurumsal SEO Uzmanı

Kurumsal SEO Uzmanı web sitenizi sadece arama motorları için uyumlu hale getirmez, aynı zamanda içerik pazarlaması ve geliştirmesi de yaparak markanızı/adınızı daha fazla kişiye ulaştırmayı amaçlar. Sektörünüzdeki tüm + ve – yönleri belirleyerek içerik boşluklarından yararlanır. Tüm SEO uzmanları Google ve diğer arama motorlarının belirlediği ileri düzey SEO tekniklerini web siteniz için gerçekleştirir. İleri düzey bir SEO uzmanı olmak için ise sadece bilgili değil aynı zamanda her sektörden farklı projeler yönetmiş olması daha da nitelikli kılacaktır.

Merak edenler için Google’nın belirlediği ileri düzey SEO teknikleri

https://developers.google.com/search/docs/advanced/get-started?hl=tr

Kurumsal SEO Uzmanı
Kurumsal SEO Uzmanı

SEO Uzmanı Oğuzhan Şentürk

Sitenizin tüm yönetimini ele alarak detaylı analiz ve raporlama gerçekleştiriyorum. Verdiğim bu rapor üzerinden yaptığım işlemleri kontrol edebiliyorsunuz. Bu rapor detaylı bir SEO analiz raporu olduğu için size aynı zamanda teknik SEO kriterlerini de öğrenmiş oluyorsunuz. Yapılan tüm işlemler şeffaf şekilde olması için sizlere raporlanmaktadır.

Bu konuda olabildiğince bilgi paylaşımı gerçekleştiriyorum. İstediğiniz zaman çalışmalarınız için soru sorabilir ve hangi aşamada olduğunu ne işlemler yapıldığını detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Kurumsal SEO Uzmanı

Genel olarak Google SEO Uzmanı olarak da bilinen SEO uzmanlarının yaptığı çalışmalar dünya üzerinde en çok kullanılan arama motoru Google olduğu için bu yönergeleri baz almaktadır. Yandex bing duckduckgo gibi arama motorları popüleritelerini günden güne yitişmiş ve kullanım oranları oldukça azdır. En çok organik trafik Google üzerinden geldiği için SEO çalışmaları bu yönde yapılmaktadır. Tabi ki çalışmalar farklı ülkelere göre yapılacak ise o ülkenin en çok kullandığı arama motorlarına göre çalışma yapılması daha net ve iyi sonuçlar verecektir. Örneğin Rusya’da en çok kullanılan arama motoru Yandex olduğu için SEO çalışmalarınızı Google için değil Yandex için yapmanız hem zaman hem de maliyet kaybınızı en aza indirecek ve doğru hedef kitleye ulaşmanızı sağlayacaktır.

SEO Uzmanı SEO Çalışması Fiyatları

SEO fiyatlarının genel olarak sabit bir fiyatı yoktur. Paket içerik olarak satılan SEO çalışmaları belirli standartlar içerisinde gerçekleştirilmektedir. Bu SEO Paketleri çoğu zaman sizlerin işini görmeyecek, ihtiyaçlarınıza çözüm bulmayacaktır. Her site için yapılacak işlemler aynı olmayacağında dolayı sitenizdeki yapılacak çalışmalara ve kelimelerin rekabetine göre SEO fiyatı verilmesi daha doğru olacaktır. Bu sayede ucuz şekilde zararlı çalışmalara başvurmak yerine bütçenize uygun size fayda sağlayacak SEO uzmanı ile çalışmanız hem paranızı hem zamanınızı koruyacaktır.

SEO Uzmanı Nasıl Olunur?

SEO uzmanı olmak, her web sitesi sahibinin en büyük amacıdır. Google ve diğer arama motorları üzerinde daha iyi sıralamalarda olmak ve daha fazla trafik almak en büyük amaçtır. Özellikle E-ticaret siteleri için SEO çalışmaları, web siteleri için orta ve uzun vadede büyük ve sürekli kazanç getirecek en iyi çalışmalardan biridir.

SEO Uzmanı olmak için öncelikle arama motorlarının çalışma mantığını öğrenmek gereklidir. Bu mantığı öğrenmeniz halinde teknik kısım hariç içerik ve başlık gibi kısımları mantık çerçevesinde kendinize göre uyarlayabilir ve sıralamalarınızı arttırabilirsiniz.

Bunun yanı sıra SEO uzmanlarının orta ya da ileri seviye HTML & CSS bilgisine sahip olması diğer rakiplerine göre çok daha ileri taşıyacaktır. Sorunları ve teknik kısımları çok daha kısa sürede gerçekleştirmesine yardımcı olacak bu diller ile orta ve ileri düzeyde SEO çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. SEO uzmanı olmak için gereken özelliklerden biride teknik terimlere hakim olmanızdır. Bir web sitesinde gerekli kuralları bilmeniz sizlere ekstra avantaj sağlayacaktır.

SEO Uzmanı Maaşı Ne Kadardır?

PozisyonMaaş
Jr. SEO Uzmanı3000₺
SEO Analyist3500₺
SEO Expert4300₺
Sr. SEO Expert8200₺
SEO Manager6200₺

SEO uzmanı maaşları kişinin bilgi seviyesine göre ve yaptığı çalışmaya göre değişiklik gösterebilir. Örneğin orta düzeyde bir uzman 3000 bin TL maaş almaktadır. İleri derece yazılım ve teknik terimlere hakim olan bir SEO Uzmanı maaşı ise 7000 – 9000’lere ulaşabilmektedir.

SEO uzmanı olarak ben hazırım siz de hazırsanız ne bekliyoruz? Hizmet almak, soru ve sorunlarınız için isterseniz aşağıdaki formu doldurabilir ve benimle iletişime geçebilirsiniz.

  Oguzhan

  Ben Oğuzhan Şentürk. Profesyonel olarak gerçekleştirdiğim dijital pazarlama ve SEO bilgilerimi sizlerle paylaşıyor daha fazla kişiye doğru bilgiyi ulaştırmayı hedefliyorum.

  İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  − 2 = 3