fbpx

SEO Uzmanı

Google ve diğer arama motorlarında daha iyi sonuçlarda gözükmenize ve daha fazla organik trafik elde etme etmek için yapılan çalışmalara SEO denir. Bu işlemler ise SEO uzmanı tarafından gerçekleştirilir. SEO Uzmanı web sitenizi komple ele alır ve tüm gerekli çalışmaları yaparak web sitenizi Google ve diğer arama motorlarına uyumlu hale getirir. Bu sayede siteniz daha fazla trafik alır ve Google üzerindeki sonuçları daha iyi konumlarda yer almaya başlar.

SEO Uzmanı Ne İş Yapar?

Sitenizin Google SEO kriterlerine uygun olması için bir çok işlem gerçekleştirmek gereklidir. Genel olarak  Profesyonel SEO Uzmanı tarafından gerçekleştirilen işlemler.

  • Sitenizi analiz eder ve eksik olan tüm kriterleri tespit ederek hatalı olanları düzeltir.
  • Rakipleri kontrol eder ve sektör boşlukları ile hızlı büyüme yakalamaya çalışır.
  • Tüm planı not ederek yapılacak SEO çalışmaları için plan hazırlar.
  • Google ürünü olan Analytics ve Search Console bağlantılarını sürekli kontrol ederek hataları temizler ve iyileştirmeler gerçekleştirir.
  • Günlük, Haftalık ve Aylık olarak kontroller gerçekleştirerek süreci yönetir.
  • Doğru geri bağlantıları (Backlink) oluşturur ve sitenin büyümesini yönetir.

Kurumsal SEO Uzmanı

Kurumsal SEO Uzmanı web sitenizi sadece arama motorları için uyumlu hale getirmez, aynı zamanda içerik pazarlaması ve geliştirmesi de yaparak markanızı/adınızı daha fazla kişiye ulaştırmayı amaçlar. Sektörünüzdeki tüm + ve – yönleri belirleyerek içerik boşluklarından yararlanır. Tüm SEO uzmanları Google ve diğer arama motorlarının belirlediği ileri düzey SEO tekniklerini web siteniz için gerçekleştirir. İleri düzey bir SEO uzmanı olmak için ise sadece bilgili değil aynı zamanda her sektörden farklı projeler yönetmiş olması daha da nitelikli kılacaktır.

Merak edenler için Google’nın belirlediği ileri düzey SEO teknikleri

https://developers.google.com/search/docs/advanced/get-started?hl=tr

SEO Uzmanı Oğuzhan Şentürk

Sitenizin tüm yönetimini ele alarak detaylı analiz ve raporlama gerçekleştiriyorum. Verdiğim bu rapor üzerinden yaptığım işlemleri kontrol edebiliyorsunuz. Bu rapor detaylı bir SEO analiz raporu olduğu için size aynı zamanda teknik SEO kriterlerini de öğrenmiş oluyorsunuz. Yapılan tüm işlemler şeffaf şekilde olması için sizlere raporlanmaktadır.

Bu konuda olabildiğince bilgi paylaşımı gerçekleştiriyorum. İstediğiniz zaman çalışmalarınız için soru sorabilir ve hangi aşamada olduğunu ne işlemler yapıldığını detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Google SEO Uzmanı

Genel olarak Google SEO Uzmanı olarak da bilinen SEO uzmanlarının yaptığı çalışmalar dünya üzerinde en çok kullanılan arama motoru Google olduğu için bu yönergeleri baz almaktadır. Yandex bing duckduckgo gibi arama motorları popüleritelerini günden güne yitişmiş ve kullanım oranları oldukça azdır. En çok organik trafik Google üzerinden geldiği için SEO çalışmaları bu yönde yapılmaktadır. Tabi ki çalışmalar farklı ülkelere göre yapılacak ise o ülkenin en çok kullandığı arama motorlarına göre çalışma yapılması daha net ve iyi sonuçlar verecektir. Örneğin Rusya’da en çok kullanılan arama motoru Yandex olduğu için SEO çalışmalarınızı Google için değil Yandex için yapmanız hem zaman hem de maliyet kaybınızı en aza indirecek ve doğru hedef kitleye ulaşmanızı sağlayacaktır.

SEO Uzmanı SEO Çalışması Fiyatları

SEO fiyatlarının genel olarak sabit bir fiyatı yoktur. Paket içerik olarak satılan SEO çalışmaları belirli standartlar içerisinde gerçekleştirilmektedir. Bu SEO Paketleri çoğu zaman sizlerin işini görmeyecek, ihtiyaçlarınıza çözüm bulmayacaktır. Bu

SEO uzmanı olarak ben hazırım siz de hazırsanız ne bekliyoruz? Hizmet almak, soru ve sorunlarınız için isterseniz aşağıdaki formu doldurabilir ve benimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.