fbpx

SEO Danışmanı

SEO danışmanı Oğuzhan ŞENTÜRK ile Google ve diğer arama motorları üzerinde hem daha fazla organik trafik alabilir hem de sıralamanızı yükseltebilirsiniz. Gelişmiş SEO stratejileri ile web sitenizden elde ettiğiniz dönüşümleri arttırmaya yönelik tüm çalışmalar ile rakiplerinizin önüne geçin.

SEO nedir?

SEO, web sitelerinin arama motorlarına uygun hale getirilerek anahtar kelimenizi internet üzerinden arayanların karşısına daha iyi konumlarda çıkmak için yapılan çalışmadır. SEO çalışmaları sayesinde organik trafik artar, SERP sonuçlarındaki konumlar yükselir ve internet üzerinden elde edilecek dönüşüm yükselir.

SEO danışmanı nedir?

SEO danışmanı, web sitenizdeki hataları analiz eder ve geliştirebilmeniz için izleyeceğiniz yolları ve aşamaları planlar. Yol haritası ve stratejiye göre işlemleri yürütür. Web siteniz arama motorlarının kriterlerine uyumlu hale gelir organik trafiği ve SERP sonuçları üzerindeki sıralaması artar. Organik yöntemlerle internet üzerindeki potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı sağlayarak hem markanız hem de sizlere katma değer katar. Tek odaklı değil işlemin bütününe bakarak en iyi hizmeti vermeyi amaçlar. E-Ticaret siteleri için ürün satışlarını arttırmayı, markalaşmayı ve sürekliliği sağlarken, kurumsal web siteleri için verilen hizmetleri daha fazla kişiye pazarlamayı amaçlar.

SEO danışmanı kimdir?

SEO danışmanı SEO konusunda gerekli tüm çalışmaları analiz eden, yöneten ve raporlandırarak süreci yöneten kişiye denir. Sitenin sadece organik trafiği ya da sıralamasını değil; sitedeki dönüşümlerin arttırılması için de gerekli çalışmaları gerçekleştirir. Sektörel tecrübe ve bilgiler ile uzun süredir 200’den fazla projenin yönetimini gerçekleştirdim. Yüzlerce firmanın organik trafiğini ve arama sonuçlarının yanı sıra web siteleri üzerinde gerçekleşen dönüşüm sayısını arttırmak için gerekli çalışmaları yürüterek yüksek başarıları elde ettim. Danışmanlık ve projelerin yönetimi konusunda halen hizmet vermeye devam etmekteyim. Sizde başarılı yüzlerce çalışma arasında yer almak ister ve SEO danışmanlığı hizmeti program faydalanmak isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

SEO danışmanı ne yapar?

Her sektörün ve web sitesinin kendine özgü SEO çalışmaları olması gereklidir. Her yöntem her sektör ya da site için işe yaramayabilir. Bunun büyük sebebi sektördeki rakiplerin yaptığı çalışmalar ve otoriteden kaynaklıdır. Genel olarak bir SEO danışmanının sizlere vereceği hizmet şu şekilde sıralanabilir:

İşlemDurumu
Site Analizi
Sektör Analizi
Anahtar Kelime Analizi
İçerik Analizi
İçerik Pazarlaması
Site Tasarım GeliştirmeOpsiyonel
Kullanıcı Davranış AnaliziOpsiyonel
Kategori Düzenlemesi
E-Ticaret Ürün ÇalışmalarıOpsiyonel
PR Çalışması
Backlink Çalışması
Sektörel Tanıtım Yazısı
Raporlama

SEO danışmanlığı

Kurumsal SEO danışmanı

Kurumsal SEO danışmanı, daha çok kurumsal kitleler tarafından tercih edilir. Kurumsal SEO danışmanları, markalaşmadan organik trafiğin artması ve PR çalışmalarına kadar tüm süreci yönetir. Gerek içerikler, gerek diğer dijital pazarlama çalışmaları ile dijital varlıkları iyileştirir. Çalışmalar sayesinde internet üzerindeki marka aramaları, organik trafik, site üzerindeki dönüşümler ve dijital varlıkları büyütmek ana amaçtır. Tüm süreç Google ve diğer arama motorlarında ön plana çıkarmak için yönetilir. Bu sayede sitenin arama sonuçları nitelik kazanarak tıklama oranlarının ve markalaşmanın oluşması ve korunması sağlanır. Kurumsal SEO danışmanı, özellikle büyük ve uzun süreli projeler için dijital marka stratejilerini geliştirir ve sürekli büyümeyi sağlayacak çalışmalar gerçekleştirir. Google üzerinde belirli kelimelere bağlı kalmadan sitenin geneline çalışma sağlayarak, arama motorları için tam uyumlu  website optimizasyon planlarını gerçekleştirir. Yönettiği ekip ve proje ile her geçen gün daha adımlar ile projenin büyümesini ve başarıya ulaşmasını sağlar.

SEO Danışmanı Nasıl Seçilir?

SEO hizmetı nasıl yapılır ile ilgili bilgiler internet üzerinde birçok sitede yer almakta. Bu bilgiler doğrultusunda ön bilgi sahibi olmanız mümkün. Fakat orta ve ileri seviye çalışmalar için öncelikli olarak işin içine tecrübe girmektedir. Ne kadar farklı sektörlerde çalışma gerçekleştirmiş uzman ile çalışırsanız sizler için oluşturduğu strateji ve çalışmalar daha da farklı olacaktır. Bu doğrultulara göre SEO danışmanı seçerken şunlara bakabilirsiniz:

 • Kaç yıldır SEO ve dijital pazarlama sektöründe?

Başlanılan zaman tecrübe kazanmak için oldukça önemlidir. Fakat yıllar önce başlamış olması iyi bir SEO danışmanı ya da uzmanı olduğu anlamına gelmez .

 • Referansları ve başarıları nelerdir?

Sadece referans firma değil aynı zamanda o firmaya ne çalışmalar yapılmış ya da ne başarılar elde edilmiş bu önemli. Kurumsal firma ile çalışmış olabilir, bu firma memnun kalmadığı için çalışmayı sonlandırmışta olabilir. Burada firmaların nereden nereye geldiği ile bilgileri dikkatli analiz etmelisiniz.

 • Garanti ve süre veriyor mu?

SEO çalışmalarında tam sıralama ya da süre garantisi vermek mümkün değildir. Bunun en büyük sebebi 3. parti bir platform üzerinde işlemlerin yapılmasıdır. Google ya da diğer arama motorlarının yaptığı güncelleme ile tüm sıralamalarınız bir anda değişebilir.

 • Nasıl bir çalışma yürütüyor?

Birçok kişi çalışmaların sadece backlinkten ibaret olduğunu düşünüyor. Teknik anlamdaki hataları hiçe sayarak bilinçsiz şekilde çalışmalarına devam ediyor. Teknik SEO ve markalaşma çalışmalarına önem veriyor mu bu konuda dikkat edilmesi gereklidir. Çalışma ve tekliflerin en başında SEO danışmanı kişinin daha öncesinde gerçekleştirdiği çalışmalar incelenmelidir. Teklif almak istediğiniz SEO danışmanından canlı ya da fiziki toplantı talep edebilirsiniz. Bu toplantı sırasında SEO uzmanına isteklerinizi belirtmeniz gereklidir. Sadece teklif almak istiyoruz ya da Google’da ilk sırada yer almak istiyoruz taleplerinin yerine istekler ve bilgiler detaylandırılmalıdır.

 • Ne istiyorsunuz
 • Pazarınız neresi
 • Hangi dillerde çalışma yapılmasını istiyorsunuz
 • Hedef kitleniz kim

gibi detayları SEO danışmanına iletmeniz hem sağlıklı bir iletişim kurmanızı sağlayacak hem de doğru ve net başarıya ulaşılmasını kolaylaştıracaktır. Bu sayede çalışmalara 1-0 önde başlayarak doğru ve emin adımlar ile çalışma temelleri atılacaktır.

SEO danışmanlığı nasıl yapılır?

Dijital pazarlama süreçlerinin sadece ülkemizde değil tüm dünya genelinde büyük ölçüde yaygınlaştı ve kullanımı da hızla artmaktadır. Dijital pazarlamanın alt dallarından biri olan SEO, aslından en büyük dijital yatırımlardan biridir. SEO danışmanlığı, tüm SEO sürecinin yönetilerek kurumsal firma ve markaların dijital varlıklarının büyütülmesi ile yapılır. SEO danışmaları aynı zamanda ileri düzey SEO uzmanı olarak da bilinirler. SEO danışmanlığı kapsamında hizmet almak yerine hizmet vermek istiyor ve iş arıyorsanız SEO danışmanı iş ilanlarını ziyaret edebilirsiniz. SEO danışmanlığı, Google üzerinde marka bilinirliliği ve sıralaması daha iyi konumlara yükseltilecek projenin yönetiminin yürütülmesi ile gerçekleştirilir. Özetle

 • Sektör ve rakip analizi
 • Websitesi analizi
 • Anahtar kelime araştırma ve analizi
 • Yol haritası oluşturma
 • A/B testleri
 • Kullanıcı deneyimi ile dönüşüm artırma
 • Site performans düzenlemeleri
 • İçerik düzenlemeleri
 • Analiz ve Ölçümleme
 • Raporlama

adımlarını gerçekleştirerek projeyi yürütür. İzlenecek adımların her biri arama motorlarının kurallarına göre gerçekleştirilmeli ve uygulanmalıdır.

Neden SEO danışmanı ile çalışmalısınız?

Google üzerinde iyi konumlarda yer almak ya da sitelerine reklamsız şekilde daha fazla ziyaretçi elde etmek isteyenler için en önemli çalışma SEO’dur. SEO çalışmaları internet üzerindeki anlatım ya da video uygulamalarında kolay gibi gözükse de yüksek derecede tecrübe gerektirmektedir. Herkes kendi sitesine SEO çalışması yapabilir orta ya da yüksek rekabetli kelimelerde özellikle firmalarınız için kurumsal SEO danışmanı ile çalışmanızı tavsiye ederim. Hakkımda daha fazla bilgi öğrenmek için hakkımda sayfama göz atabilir, ücretsiz danışmanlık almak ya da hizmet almak için iletişim bilgilerimden benimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO danışmanlık fiyatları

SEO danışmanlık fiyatları çalışmayı gerçekleştirecek kişi ya da ajanslara göre farklılık gösterebilmektedir. Kişinin referansları, yapacağı çalışma, sektör, strateji gibi durumlar fiyatlar konusunda değişiklik gösterebilir. SEO danışmanlığı ve fiyatlandırma hakkında bilgi almak isterseniz aşağıdaki formu doldurarak ÜCRETSİZ analiz ve fiyat talebinde bulunabilirsiniz. Sizlere en gelişmiş stratejilerimizi ve en uygun fiyatlandırmayı sunarak dijital dünyadaki varlıklarınızı geliştirmekten memnuniyet duyarız.

Projenize özel fiyatlandırma ve profesyonel danışmanlık hizmetleri için iletişim bilgilerimden bana ulaşabilirsiniz. Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyorum. 

 

 

 

 1. Hamit Akça diyor ki:

  Merhaba, sitenizdeki içeriklerinizi detaylı şekilde inceledim. SEO danışmanlığı almak için form doldurdum. Süreç ve fiyatlandırma hakkında detaylı bilgi almak istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.