fbpx
SEO
Trend

SEO Danışmanı

SEO danışmanı Oğuzhan ŞENTÜRK ile Google ve diğer arama motorları üzerinde hem daha fazla organik trafik alabilir hem de sıralamanızı yükseltebilirsiniz. Gelişmiş SEO stratejileri ile web sitenizden elde ettiğiniz dönüşümleri arttırmaya yönelik tüm çalışmalar ile rakiplerinizin önüne geçin.

SEO danışmanı nedir?

SEO danışmanı, web sitenizdeki hataları analiz eder ve geliştirebilmeniz için izleyeceğiniz yolları ve aşamaları planlar. Yol haritası ve stratejiye göre işlemleri yürütür. Web siteniz arama motorlarının kriterlerine uyumlu hale gelir organik trafiği ve SERP sonuçları üzerindeki sıralaması artar.

Organik yöntemlerle internet üzerindeki potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı sağlayarak hem markanız hem de sizlere katma değer katar. Tek odaklı değil işlemin bütününe bakarak en iyi hizmeti vermeyi amaçlar. E-Ticaret siteleri için ürün satışlarını arttırmayı, markalaşmayı ve sürekliliği sağlarken, kurumsal web siteleri için verilen hizmetleri daha fazla kişiye pazarlamayı amaçlar.

SEO danışmanı kimdir?

SEO danışmanı SEO konusunda gerekli tüm çalışmaları analiz eden, yöneten ve raporlandırarak süreci yöneten kişiye denir. Sitenin sadece organik trafiği ya da sıralamasını değil; sitedeki dönüşümlerin arttırılması için de gerekli çalışmaları gerçekleştirir.

Sektörel tecrübe ve bilgiler ile uzun süredir 200’den fazla projenin yönetimini gerçekleştirdim. Yüzlerce firmanın organik trafiğini ve arama sonuçlarının yanı sıra web siteleri üzerinde gerçekleşen dönüşüm sayısını arttırmak için gerekli çalışmaları yürüterek yüksek başarıları elde ettim. Danışmanlık ve projelerin yönetimi konusunda halen hizmet vermeye devam etmekteyim. Sizde başarılı yüzlerce çalışma arasında yer almak ister ve SEO danışmanlığı hizmeti program faydalanmak isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

SEO danışmanı ne yapar?

Her sektörün ve web sitesinin kendine özgü SEO çalışmaları olması gereklidir. Her yöntem her sektör ya da site için işe yaramayabilir. Bunun büyük sebebi sektördeki rakiplerin yaptığı çalışmalar ve otoriteden kaynaklıdır. Genel olarak bir SEO danışmanının sizlere vereceği hizmet şu şekilde sıralanabilir:

 • Sektör analizi
 • Hedef kitle analizi
 • Rakip analizi
 • Hedef anahtar kitle analizi
 • Site içi optimizasyon düzenlemeleri
 • SERP sonuçları analizleri
 • Search console verilerinin incelenmesi
 • Analytics verilerini okuma ve geliştirme
 • İçeriklerin optimizasyonu
 • Görsel iyileştirmeler
 • Site içi davranış analizleri
 • Site kullanıcı deneyimi testleri
 • Verileri analiz etme
 • Müşteriye raporlama

Kurumsal SEO danışmanı

Kurumsal SEO danışmanı, daha çok kurumsal kitleler tarafından tercih edilir. Kurumsal SEO danışmanları, markalaşmadan organik trafiğin artması ve PR çalışmalarına kadar tüm süreci yönetir. Gerek içerikler, gerek diğer dijital pazarlama çalışmaları ile dijital varlıkları iyileştirir.

Çalışmalar sayesinde internet üzerindeki marka aramaları, organik trafik, site üzerindeki dönüşümler ve dijital varlıkları büyütmek ana amaçtır. Tüm süreç Google ve diğer arama motorlarında ön plana çıkarmak için yönetilir. Bu sayede sitenin arama sonuçları nitelik kazanarak tıklama oranlarının ve markalaşmanın oluşması ve korunması sağlanır.

SEO danışmanlığı nasıl yapılır?

Dijital pazarlama süreçlerinin sadece ülkemizde değil tüm dünya genelinde büyük ölçüde yaygınlaştı ve kullanımı da hızla artmaktadır. Dijital pazarlamanın alt dallarından biri olan SEO, aslından en büyük dijital yatırımlardan biridir. SEO danışmanlığı, tüm SEO sürecinin yönetilerek kurumsal firma ve markaların dijital varlıklarının büyütülmesi ile yapılır. SEO danışmaları aynı zamanda ileri düzey SEO uzmanı olarak da bilinirler.

SEO danışmanı Oğuzhan ŞENTÜRK ne yapar?

SEO danışmanı Oğuzhan Şentürk, Google öncelikli olmak üzere tüm arama motorlarında sitenizin daha iyi konumlarda yer alması için gerekli strateji ve planlamayı gerçekleştirir. Bu planlama doğrultusunda sitenizde bulunan tüm hataları giderir ve geliştirmeleri gerçekleştiririm. Sadece sıralamanızı arttırmak için değil, siteye gelen ziyaretçilerin davranışlarını da metrica ya da hotjar gibi araçlar davranışları analiz ederim. Buna göre site tasarımında değişmesi gereken yerleri belirler, CTA ve CTR için optimize işlemlerini gerçekleştiririm. Dijital PR çalışmaları ile hem markalaşmayı hem de trafik almanızı sağlayarak sizleri 15 günlük ve aylık olarak raporlandırırım.

Hakkımda daha fazla bilgi öğrenmek için hakkımda sayfama göz atabilir, ücretsiz danışmanlık almak ya da hizmet almak için iletişim bilgilerimden benimle iletişim geçebilirsiniz.

 

Oguzhan

Ben Oğuzhan Şentürk. Profesyonel olarak gerçekleştirdiğim dijital pazarlama ve SEO bilgilerimi sizlerle paylaşıyor daha fazla kişiye doğru bilgiyi ulaştırmayı hedefliyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 3 = 5