fbpx

E-Ticaret Danışmanlığı

E-Ticaret, günümüzde son derece yaygınlaşmış şekilde fiziki ve dijital ürünlerin internet üzerinde satılması işlemine denir. Normal bir dükkanda sadece oradan geçenlerin aksine E-Ticaret ile internet üzerindeki tüm kitlenize ulaşma şansı yakabilirsiniz. E-Ticaret yapmak isteyenler fakat yapmayı bilmeyenler ya da gelirlerini daha fazla arttırmak için E-Ticaret Danışmanlığı hizmeti ile internet satışlarınızı arttırabilirsiniz.

E-Ticaret danışmanlığı, internet üzerinde ürünlerini satmak, pazarlamak ya da marka olmak isteyen kişiler için son derece önemli hizmetlerden biridir. İnternet üzerinde dijital ya da stoklu ürünlerini satarak para kazanmak isteyen ve bu konuda nasıl yapacağını bilmeyenler için oluşturduğumuz e-ticaret danışmanlığı ile yüksek kazançlar elde edebilir, marka olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir?

E-Ticaret danışmanlığı, E-Ticaret yapan firma ya da şahısların internet üzerindeki satışlarının arttırılması, yeni stratejilerin oluşturulması ve pazarlama kanallarında faaliyetler gösterilmesi için çalışmaların danışman tarafından gerçekleştirilmesi işlemidir. Bu sayede online satışlar zamanla artarak hem satış hem de karlılık oranını arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirilir. Tercübeli kişiler ile çalışılması durumunda bu durum daha hızlı şekilde gerçekleşebilme oranı artar. Bu yüzden E-Ticaret danışmanı ile çalışmaya başlamadan önce tecrübe ve referanslarını sormanız hem nakit hem de vakit için oldukça önemli bir noktadır.

İlginizi çekebilir: Dropshipping (Stoksuz Ticaret) Nedir? 

E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar?

E-ticaret danışmanı, firma ya da şahısların hem markalaşma hem de satış arttırma için gerekli araştırma ve çalışmaları planlar. Örneğin A firması internet üzerindeki satışlarının arttırılmasını ve marka olmak istemektedir. Bunun için sektördeki diğer rakipleri araştırır ve analiz eder. Yaptığı çalışmaları ve örnekleri inceleyerek raporlamalarını gerçekleştirir. Edindiği bu bilgiler sonucunda:

 • Ürün fiyat analizi
 • Tahmini ürün satış analizi
 • Kampanya stratejileri
 • Kreatif reklam ve kampanya fikirleri
 • Pazarlama çalışmaları
 • Aktif satış kanalları oluşturma

gibi durumlara göre bir plan oluşturur. Bu plan dahilinde aşama aşama planlamayı yönetir ve takip eder. Anlık gelişme ve durumlara karşılık olarak acil eylem planı hazırlayarak marka itibarını korumaya ya da fırsata çevirmeye yönelik işleri yönetir.  Bu sayede marka imajı için olumsuz durumlar ile karşılaşılmasını en aza indirerek bunu avantaja çevirir ve satışlardaki oranları yüksek derecede arttırır.

https://senturkoguzhan.com/e-ticarete-nasil-ve-nereden-baslanir/

E-Ticaret Danışmanı Oğuzhan Şentürk Sizler İçin Ne Yapar?

Eğer E-ticaret danışmanlığı konusunda benimle çalışırsanız sizler için ne yapabilirim buna bir bakalım. 8 seneden uzunca bir süredir işletmelere dijital ortamlarda markalaşma, satış arttırma, internet satışlarında kâr yükseltme, organik ve sadık müşteri elde etme gibi konularda danışmanlık yapıyor ve çalışmalar gerçekleştiriyorum. 100’ü aşkın projede aldığım görev ve yönettiğim ekibim ile beraber alınan işleri zamanında ve uygun şekilde yürütüyorum. Hem E-Ticaret danışmanlığı hem de diğer hizmetlerimiz için önceliğimiz müşteri memnuniyeti ve işlerin hızlı şekilde ilerlemesini sağlamaktır. Düzenli çalışma sonrasında zaten başarıya ulaşmama ihtimali oldukça düşüktür.

İlginizi Çekebilir: E-Ticaret SEO

E-Ticaret Danışmanlığında Süreç Nasıl İşliyor?

Gelen E-ticaret proje talebinde öncelikle iş ortağımızın ne istediğini iyice analiz ediyoruz. Bu sayede sonradan çıkacak anlaşmazlıkları en aza indirgemiş olarak çalışmalarımıza adım atıyoruz. Sizden aldığımız bilgiler ile sektörünüzde sosyal medya, dijital reklamlar, Google gibi platformlarda derinlemesine analiz gerçekleştiriyoruz.

Bu analizlere göre hangi tarihlerde ne tür reklamlar çıkmışlar, sosyal medyada hangi postuna ne kadar beğeni ve etkileşim gelmiş gibi sonuçları inceliyoruz. Aynı zamanda bu rakipleriniz genel olarak hangi kanallarda satış yapıyor ve nasıl bir dijital pazarlama stratejisi yürütüyor bu verilere göre kreatif ve yenilikçi fikirler oluşturuyoruz. Eğer bir E-Ticaret siteniz var ise hotjar gibi 3.parti uygulamalar ile sitenize giren kullanıcıların hareketlerini analiz ediyoruz. Bu analizlere göre sitenizin UI/UX tasarımlarında değişiklik yapıyoruz.

Kanıtlanmış olan geliştirdiğimiz stratejileri öncelik olarak satışlarınızı arttırmak için kullanıyoruz. Burada sosyal medya, reklamlar, Google ADS, içerik pazarlaması gibi konuları yöneterek satışın yanı sıra marka algısının oluşmasını da sağlıyoruz.

Gerçekleştirilen çalışmaları haftalık, 15 günlük ve aylık olarak kendi içimizde raporlandırıyor ve sonuçları değerlendiriyoruz. Bu çalışmaların sonuçlarını siz iş ortaklarımız ile sürekli olarak paylaşıyoruz.

E-ticaret danışmanlığında amaç bellidir; ürünlerin internet üzerindeki satışlarını arttırmak, markalaşmayı sağlamak ve sürekli müşteri kazanımını elde etmek. E-Ticaret uzmanlarımız ile dijital işletmenizi, teknoloji ile buluşturuyor ve dönüşümleri en üst düzeye çıkarıyoruz.

E-Ticaret Danışmanı Faydaları

 • İşinizi büyütür

İnternet üzerinde satışlarınızı nasıl arttıracağınızı bilmiyor musunuz? Ya da aktif dijital mağazalarınızdaki satışlarınızı arttırmakta artık zorluk mu çekiyorsunuz? E-ticaret danışmanları, sizler için sektörünüzü detaylı şekilde inceler. Gerekli analizleri ve raporları hazırlayarak işinizi büyütmeniz, satışlarınızı arttırmanız için stratejiyi planlar.

 • Markalaşmayı sağlar

Markalaşma her sektörde olduğu gibi e-ticaret sektörü içinde büyük bir önem taşımakta. Örneğin Trendyol artık popüler bir marka. İnternet üzerinde reklam vermese bile aktif satışlarına devam edebilir bir düzeyde. Bunun en büyük etkisi markalaşmasından kaynaklıdır.

 • Sonuçları değerlendirir

E-ticaret danışmanı, anlık ya da oluşabilecek sorunları belirlemek ve bunları çözmektir. Pazaryerleri üzerindeki satışlarınızdan ya da sosyal medyadaki satışlarınızdan şikayetçi olabilirsiniz. E-ticaret uzmanı elinde bulundurduğu metriklere göre analiz eder ve sonuçları değerlendirerek çözüm üretir.

 • Kullanıcı deneyimini ölçümler

Siteye giren ziyaretçiler girdiklerinde ne yapıyor hiç merak ettiniz mi? Sitenize günde onlarca kişi girebilir ve hiç biri alışveriş yapmadan çıkabilir. Bunun birden fazla sebebi olabilir. Bunun için gerekli analiz araçlarını sitenize yerleştirerek giren kullanıcıların davranışlarını analiz eder. Hatalar var ise çözümler ve daha fazla satışları arttırmak için strateji geliştirir.

 • Strateji geliştirir

E-ticaret danışmanları iyi bilirler ki planlama olmadan internet üzerinde gelişi güzel satış yapmak oldukça zordur. İşinde uzman olan danışmanlarınız ise kısa orta ve uzun vadede müşteri elde etmek için planlamalar yapar. Müşterilerinizi devamlı hale getirmek ve sürekli elde tutmak için neler yapılması gerektiğini araştırarak uygular.

 • Dijital pazarlama faaliyetlerini yürütür

Kendi ekibi ya da dışarıdan sizin çalıştığınız dijital pazarlama ekibi ile koordineli olarak çalışabilirler. Bu sayede reklamları ve diğer stratejileri ekibe ileterek markalaşma ve satış için gerekli çalışmaları yürütmüş olur. Elde ettiği sonuçlara göre bunları geliştirir, başarılı ise üzerine yenilerini koyar, başarısız ise yeni çözümler arar.

E-Ticaret SEO Danışmanlığı

E ticaret siteleri için SEO danışmanlığı, ilerleyen zamanlarda reklam maliyetini azaltmak ya da satışları daha da arttırmak için uygulanabilecek en iyi pazarlama yöntemlerinden biridir. Normal SEO çalışmalarından daha da incelikle çalışılması gereken E Ticaret SEO nasıl yapılır? öğrenmek için yazımı okuyabilirsiniz.

Google üzerindeki aranma hacmi yüksek ürün ve kategori bazlı çalışmalar ile organik olarak ziyaretçilere ulaşabilir, marka bilinirliliğiniz artırabilirsiniz. Aynı zamanda sitenize giren ya da alakalı kişilere bu yöntemler ile Google, Facebook ve Instagram gibi platformlarda yeniden pazarlama reklamlarını deneyebilir, satışlarınızı arttırabilirsiniz. E-ticaret danışmanlığı kapsamında SEO danışmanlığını ücretsiz olarak sizlere sunuyoruz.

E-Ticaret Danışmanlık Fiyatları

İşlemHizmet Detay
Ürün Bazlı ÇalışmalarVar
Kategori Bazlı ÇalışmalarVar
reklam YönetimiVar
E-Ticaret SEOVar
Fiyat:1950₺’den başlamakta

E-Ticaret danışmanlığı fiyatlarımız yapılacak işe ve firmaların isteklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu sayede sizlere ucuz fiyat vererek etkisiz çalışmanın, yüksek fiyat vererek gereksiz çalışmaların yapılmasının önüne geçmiş oluyoruz. E-Ticaret danışmanlığı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, sitemizde bulunan iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilir ya da teklif formunu doldurarak sizleri aramamızı isteyebilirsiniz.

Nasıl E-Ticaret Danışmanı Olunur?

Son zamanların trend ticaret modeli e-ticaret. Bu yüzden çoğu firma ya da kişi E-ticaret konusunda uzman birilerini bünyelerinde barındırmak istiyor ya da ekstra olarak hizmet almak istiyor. Bu talep ile beraber aslında ülkemizde ve dünya genelinde bir iş kapısına büyük ölçüde önem düşüyor. Bu işin adı E-Ticaret danışmanlığı.

Son zamanlarda Google sonuçları üzerinde en çok aranılan konulardan biri E-Ticaret danışmanı ve Nasıl E-Ticaret danışmanı olunur sorusu. Aslında bu sorunun cevabı belli. E-Ticaret konusunda projeler yürüterek, sürekli çalışmalar oluşturarak E-Ticaret satışı hakkında uzmanlaşabilir ve alanınızda uzmanlaşarak E-Ticaret danışmalık hizmeti verebilirsiniz. Danışman olabilmek için birden fazla sektörde çalışmalar yapmış olmanız ve bu firmalar ile başarı elde etmeniz gereklidir. Ne kadar çok farklı sektör ile çalışırsanız hem daha fazla tecrübe edinir hem de farklı sorun ve çözümler ile karşılaşırsanız.

E-Ticaret danışmanlığı konusunda hizmet almak için iletişim bilgilerinden bana ulaşabilir ya da yorum kısmında soru ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

E-ticaret Danışmanı nedir?

E-ticaret danışmanı, E ticaret’e yeni başlayan ya da başlamak isteyen bireysel ve kurumsal müşterilerin A’dan Z’ye dijital varlıklarını oluşturan ve E-ticaret çalışmalarına danışmanlık hizmetinin verilmesine denir.

E ticaret uzmanlığı nasıl olunur?

E-Ticaret uzmanı olmak için öncelik teorik bilgi sahibi sonrasında da ise uygulanmış ve başarıya ulaşmış deneyime sahip olunmalıdır.

E-ticaret danışmanı neleri yürütür?

 • SEO çalışmaları
 • Satış arttırma
 • Pazarlama faaliyetleri
 • Sosyal medya yönetimleri
 • Markalaşma çalışmaları
 • Dijital strateji oluşturma

gibi hizmetleri yürütür.

E-ticaret için önemli olan SEO mu reklam mı?

İnternet üzerinde işinizi ya da ürünlerinizi tanıtarak pazarlamanız için dijital pazarlamanın tüm kanallarını doğru şekilde kullanmanız gereklidir. Bu yüzden satış ve pazarlama için hem reklam hem de SEO çalışmalarına önem verilmelidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu