fbpx

SEO Hizmeti

SEO hizmeti, Google ve diğer arama motorlarında daha fazla organik trafik elde etmek isteyen internet sitesi sahiplerinin aradığı dijital pazarlama hizmet dallarından biridir. SEO hizmeti, danışmanlığın aksine çözümleri direk uygulama işlemidir.

SEO hizmeti nedir?

SEO hizmeti, bünyesinden uzman ya da yetkin eleman olmayan firma web sitelerinin Google ve diğer arama motorlarına uygun hale getirilmesi işlemidir. Tüm metriklerin düzenlenerek en iyi hale getirilmesi işlemidir.

SEO hizmeti, sadece firmaların web sitesi için değil; E-ticaret, blog, kişisel web sitesi, hizmet ya da ürün odaklı web siteleri için oldukça önemlidir. SEO çalışmaları ile Google ve diğer arama motorlarındaki görünürlük artarak daha fazla organik ziyaretçi elde edilebilir. Asıl amaç bu ziyaretçilerin web sitesinde dönüşüm sağlamasıdır.

SEO hizmeti ne işe yarar?

SEO hizmetinin amacı arama motorları üzerinde yapılan anahtar kelimelerinde üst konumlarda çıkmak ve websitenin daha fazla organik trafik elde etmesini sağmaktır.

SEO’nun amacına ulaşabilmek için önemli olan asıl durum web sitelerinin kurallara uygun hale getirilmelidir. Çalışmalar için doğal ve yapay yollar mevcuttur. Yapay (Black Hat) SEO ile yapılan çalışmalar kısa sürede yüksek başarı elde ediliyor gibi görünse de bu durum çok fazla uzun sürmemektedir. Daha doğru ve kalıcı sonuçlar için doğal seo çalışmaları yapılması tüm SEO uzmanı kişiler tarafından tavsiye edilmektedir. Bu sayede güncellemelerde zarar görmez ve sonuçlar daha kalıcı olur.

Dönüşüm Odaklı SEO Hizmeti

Dönüşüm odaklı SEO çalışmalarında sitenin bütünü ele alınır. Siteye giren ziyaretçilerin neler yaptığına yönelik testler, içeriklerin semantik olarak düzenlenmesi, ürün bazlı düzenlemeler, kategori yapıları, kategori ve ürün yerleşimleri gibi hem Google hem de kullanıcılar için web sitesi optimize edilir.

Dönüşüm odaklı SEO çalışması ile hem Google üzerinde 1. sırada olmak amaçlanır hem de siteye giren ziyaretçilerin dönüşüm türüne göre etkileşime girmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirilir. Bu sayede siteden istediğiniz ve beklediğiniz dönüşümün elde edilmesi amaçlanır.

Profesyonel SEO Hizmeti

Profesyonel SEO hizmeti kurumsal ve e-ticaret firmalarının yüksek derecede önemsediği bir durumdur. Bunun en büyük sebebi internet üzerinde anahtar kelimelerini arayan kişilerin karşısına çıkarak dönüşüm elde etmek ve marka bilinirliliği kazanmaktır. Profesyonel SEO hizmeti için onlarca farklı yöntem bulunmakta. Genel olarak izlediğimiz adımlar:

 • Site içi SEO analizi
 • Rakip Analizi
 • Anahtar kelime araştırması
 • Arama niyetine uygun optimizasyon
 • Teknik hata düzenlemeleri
 • Search console ve Analytics verilerinin okunması ve geliştirilmesi
 • Isı testleri
 • Stres testleri
 • İçerik planlamaları
 • PR çalışmaları

Site İçi SEO Hizmeti (On Page SEO)

Site içi SEO hizmeti, tamamen site içinde gerçekleştirilen optimizasyon çalışmalarıdır. Bu adımdaki en önemli amaç websitesinin Google ve diğer arama motorlarına uygun hale getirilerek en iyi şekilde optimize edilmesidir. Google arama motorunun sıralama kriterleri için 200’den fazla baktığı kriter vardır. Site içi SEO hizmeti de teknik seo hizmeti ve sayfa içi SEO hizmeti olarak ikiye ayrılır. Teknik SEO kısmında sitenin alt yapısından, kullanılan kod yapısı, kod düzeni, SSL ve mobil uyumluluk çözümleri gerçekleştirilir. Sayfa içi SEO için ise vazgeçilmez olan başlık, açıklama, görsel, içerik, site içi linkler gibi faktörler önemli rol alır.

1- Teknik SEO Hizmeti

Teknik SEO hizmeti sitenin sunucusu, kullanılan yazılım dili ve kod yapısı, site hızı, mobil uyumluluğu gibi birçok teknik faktörün yer aldığı kısımdır. En önemli kriterlerin neler olduğunu içeriğin devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

 • SEO Hosting

Özellikle büyük start-up projeleri ve yüksek hacimli e-ticaret sitelerinde kullanılmasını tavsiye ederiz. SEO uyumlu hostinglerin en önemli özelliği özel IP adreslerinde barındırılıyor olması ve sunucu kaynaklarının başka siteler tarafından kullanılamamasıdır. Bu sayede paylaşımlı hosting paketlerinde olduğu gibi diğer sitelere gelen olumsuz etkenler sizleri etkilemez, hem Google hem de kullanıcılar için iyi bir deneyim imkanı sağlar.

 • Temiz Kodlama

Temiz kodlama yapısını uygulayabilmek için arama motorlarının nasıl çalıştığını derinlemesine bilmek en önemli etkenlerden biridir. Temiz kod yapısı hem site hızı için hem de Google ve diğer arama motoru botlarının sitenizi daha iyi anlayabilmesi için son derece önemli bir etkendir. Dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar:

 1. Gereksiz JS dosyalarının kullanılmaması
 2. Tıklanabilir bağlantıların optimizasyonları
 3. Sunucu kaynaklarını tüketmemesine önem verilmelidir.
 • HTTPS Protokolü

HTTPS kısacası SSL sertifikası özellikle kullanıcıların bilgilerini ad soyad, mail, adres ya da kart bilgisi gibi bilgilerini doldurduğu web sitelerinde oldukça büyük öneme sahiptir. Aynı zamanda bu tür siteler için önemli sıralama faktörlerinden biridir. Sadece SEO için değil, site ziyaretçileri tarafından da URL adresinde güvenilir şekilde gözükmesi hemen çıkma oranınızı düşürürken sitenize olan güvenilirliği artacaktır.

 • Responsive (Duyarlı) Tasarım

Birçok sektörde araştırma, satın alma ve ziyaret etme gibi eylemlerin gerçekleştirildiği cihazlar mobil cihazlardır. Bunun yanında teknolojinin gelişmesi ile tablet ve TV üzerinden gerçekleştirilen eylemler de artmaktadır. Özellikle mobil cihazlar için site ayrı olarak optimize edilmeli ve kullanıcılara kolay gezinme deneyimi yaşatılmalıdır. Bu sayede sürekli sadık ziyaretçiler elde ederek dönüşüm oranını her gün daha da fazla artırabilirsiniz.

Not: Bu işlemi gerçekleştirirken  ana sayfa ve masaüstü tasarımlarının birbirinden farklı olmamasına dikkat edilmelidir.

2- Sayfa İçi SEO Hizmeti

Sayfa içi SEO çalışmaları, sitenin içerikleri üzerinde yapılan optimizasyon işlemleridir. İyi bir teknik SEO gerçekleştirilmiş sitede gerçekleştirilen sayfa optimizasyonları, düşük ve orta rekabetli sektörlerde hızlı şekilde sonuç almaları yüksek olasılıklıdır. Sayfa içinde başlıca dikkat edilmesi gerekenler;

 • Anahtar Kelime Seçimi

Anahtar kelimelerinizi ne kadar doğru seçerseniz Google üzerinden organik trafik elde etmeniz o kadar çok artacaktır. Semantik içerikler oluşturmak, sayfayı doğru anahtar kelimede optimize etmek için en önemli adımlardan biridir.

 • Sayfa Başlığı 

Sayfa başlıkları Google üzerinde ilk sayfada çıkmasını istediğiniz anahtar kelimelere göre doğru şekilde oluşturulmalıdır. Aynı zamanda harekete geçirici mesajlar  ve arama niyetine dikkat etmeyi unutmayın.Bu syede  tıklama oranını artırarak doğal yollarla sitenizin trafik elde etmesine yardımcı olur ve sıralamasının yükselmesine büyük etki etmiş olursunuz. Örneğin spor ayakkabı kategori için bir başlık

Spor Ayakkabı Modelleri ve Fiyatları

Spor Ayakkabı Modelleri – Ücretsiz Kargo

 • Sayfa İçeriği 

İçerik, SEO hizmeti için en önemli faktörlerden biridir. Güçlü ve akıcı dil ile yazılan her içerik farklı arama sonuçlarında kısa sürede yer alarak ana anahtar kelimede yer iyi konumlara yerleşmeyi tetikler. İçerik yazarken dikkat edilmesi gereken öncelikli kurallar:

 • Arama niyeti
 • Kullanıcı soruları
 • Düzgün ve akıcı dil
 • Alt başlık kullanımı

gibi kurallara oldukça dikkat edilmelidir.

 • Site İçi Bağlantılar

Kurguladığınız stratejide asıl dönüşüm ve trafik getirecek kelimelere doğru iç link yerleşimlerini yapmak hem ziyaretçilerin mevcut sayfayı daha fazla ziyaret etmesini sağlayacak hem de Google botların sayfayı sürekli olarak tarayarak sıralamasının yükselmesini sağlayacaktır.

Kullanıcıları sürekli olarak web sitenizde kalmaya teşvik edecek ve hemen çıkma oranı düşerken dönüşüm oranında ciddi oranda artış sağlamasına sebep olacaktır.

 

Site Dışı SEO Hizmeti (Off Page SEO)

Site dışı SEO hizmeti adından da anlaşılacağı gibi site dışında gerçekleşen SEO çalışmalarıdır. Siteye gelen bağlantılar, sosyal medya bağlantıları, PR çalışmaları gibi tüm olayları kapsar. Kurgulanan ve gerçekleştirilen strateji ile hem domain hem de sayfa URL otoriteniz artarak Google gözünde daha otoriter ve güvenilir bir site olmanıza imkan tanır.

 • Backlink

Backlink, siteye gelen geri bağlantılar anlamındadır. Yükselmesini, otorite kazanmasını istediğiniz anahtar kelime ve URL adreslerine farklı sitelerden bağlantılar alarak gerçekleştirilir. Google sıralama faktörlerinde dış SEO için en önemli etkenlerden biridir.

Geri bağlantı alınan siteler ne kadar otoriter ve popüler ise bağlantılar o kadar etki edecek ve güçlendirecektir. Backlink kurgusunu doğru ve stratejik şekilde gerçekleştirerek Google sıralamalarında kalıcılığınızı sağlayacak hizmet veriyoruz.

 • Zararlı Link Tespiti

Özellikle rekabetli sektörlerde websitesi sahipleri birbirlerine zarar vermek, websitesini spama düşürmek, sıralamadan kaybetmek ve Google tarafından ceza alması için bir takım zararlı işlemler gerçekleştirebilirler. Bu işlemlerin sürekli takibi ve reddedilmesi ile sitenize uygulanabilecek tüm zararlı işlemleri önlüyoruz.

Yerel SEO Hizmeti 

Yerel SEO hizmeti, özellikle bir bölgeye hizmet veren işletmelerin internet üzerinde bulunabilmesi için gerekli bir çalışmadır. En büyük avantajı ise Türkiye geneli çalışmada yüksek rekabet yerine sadece yerel firmalar ile rekabet haline girerek yakınınızdaki kişilerin sizi daha kolay bulmasının sağlanmasıdır. Yerel SEO hizmeti için en önemli ve hızlı sonuç verecek kısım ise Google harita SEO çalışmalarıdır. İhtiyaç ve performansa göre sitenizi ve sektörünüzü analiz ederek websitelerinizi verimli hale getiriyor ve SEO çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.

Yerel SEO hizmeti özellikle büyük şehirlerde il, ilçe ve mahallelere kadar yapılmış SEO çalışmaları ile bulunduğunuz şehirdeki en popüler ve tercih edinilen firma olmanız hayal kalmıyor.

Geliştirilmiş SEO Hizmeti ile Rekabetli Sektörlerde Başarı Elde Edin!

Geliştirilmiş SEO hizmeti ile alışmışın dışında stratejiler ile sonuç ve dönüşüm sağlamak en önemli önceliğimizdir. Yıllardır birçok firmaya hizmet vermiş ve büyük başarılara imza atmış ekibimiz sizinle tanışmak için sabırsızlanıyor. 30 Farklı sektörde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile firmalarımız sektördeki lider konumlarını korumakta ve her geçen gün daha fazla marka bilinirliliğine ulaşmaktadır. Alanında uzman kadromuz ile geliştirdiğimiz strateji, yöntem ve çalışmalarımız ile rakiplerinizin önüne geçmek ve internet üzerinden dönüşüm sağlamak isteyenlerin tercih ettiği, her gün daha fazla büyüyen kurumsal SEO çalışmalarına öncelik veren en iyi firma yolunda ilerliyoruz.

Oğuzhan Şentürk SEO Hizmeti ile Firmanıza Ne Sağlar?

 • Düzenli ve sürekli büyüme
 • Tam optimize web sitesi
 • Markalaşma strateji ve büyümesi
 • Organik trafik artışı
 • Anahtar kelimelerde yükselme
 • Kullanıcı davranışlarını analiz etme
 • Satış/dönüşüm arttırma

gibi sayısız avantaj sağlayarak düzenli ve hızlı şekilde büyümenizi sağlıyoruz. Gelişmiş ve dönüşüm odaklı SEO hizmetimden yararlanmak için hemen iletişime geçerek sizlere özel hazırladığım fiyat teklifini ve çalışma stratejimizi öğrenebilirsiniz.

 

Arama motorlarına uygun, teknik ve iç optimizasyonları gerçekleştirilmiş, kaliteli link profillerine sahip olan her websitesi Google üzerinde iyi konumlara sahip olabilir.

E-ticaret ve büyük firmalar için SEO tek başına yeterli olmayacaktır. Google ve Facebook reklamcılığı ile marka bilinirliliğini artırarak hızlı ve devamlı büyüme stratejileri belirlenmelidir.

Gerçekleştirilen SEO hizmeti ile 14-30 gün içerisinde trafik artışını gözlemleyebilirsiniz. Google üzerinde ilk sayfa ve üzeri için anahtar kelime ve rakip rekabetleri belirlenmeden bir şey söylemek mümkün değildir.

Gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizde trafik artışı garantisi vermekteyiz.

Detaylı fiyat ve hizmet bilgisi için iletişim üzerinde bizlere mesaj atın, sizlere en kısa sürede detaylı çalışma ve fiyat bilgisi tekliflerimizi gönderelim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.