fbpx

SEO Hizmeti

SEO hizmeti, Google ve diğer arama motorlarında daha fazla organik trafik elde etmek isteyen internet sitesi sahiplerinin aradığı dijital pazarlama hizmet dallarından biridir. SEO hizmeti, danışmanlığın aksine çözümleri direk uygulama işlemidir.

SEO hizmeti nedir?

SEO hizmeti, bünyesinden uzman ya da yetkin eleman olmayan firma web sitelerinin Google ve diğer arama motorlarına uygun hale getirilmesi işlemidir. Tüm metriklerin düzenlenerek en iyi hale getirilmesi işlemidir.

SEO hizmeti, sadece firmaların web sitesi için değil; E-ticaret, blog, kişisel web sitesi, hizmet ya da ürün odaklı web siteleri için oldukça önemlidir. SEO çalışmaları ile Google ve diğer arama motorlarındaki görünürlük artarak daha fazla organik ziyaretçi elde edilebilir. Asıl amaç bu ziyaretçilerin web sitesinde dönüşüm sağlamasıdır.

SEO hizmeti ne işe yarar?

SEO hizmetinin asıl amacı Google üzerinde 1. sırada çıkmaktır. Çünkü Google üzerinde arama yapanlar genellikle ilk 3 siteyi ziyaret ederler. Daha düşük konumlarda bulunan sitelere oldukça az tıklarlar. Özellikle 2. 3. 4. sayfalarda olan web sitelerini bulma ve ziyaret etme oranları oldukça düşüktür.

SEO’nun amacına ulaşabilmek için önemli olan asıl durum web sitelerinin kurallara uygun hale getirilmelidir. Çalışmalar için doğal ve yapay yollar mevcuttur. Yapay (Black Hat) SEO ile yapılan çalışmalar kısa sürede yüksek başarı elde ediliyor gibi görünse de bu durum çok fazla uzun sürmemektedir. Daha doğru ve kalıcı sonuçlar için doğal seo çalışmaları yapılması tüm SEO uzmanı kişiler tarafından tavsiye edilmektedir. Bu sayede güncellemelerde zarar görmez ve sonuçlar daha kalıcı olur.

Dönüşüm Odaklı SEO Hizmeti

Dönüşüm odaklı SEO çalışmalarında sitenin bütünü ele alınır. Siteye giren ziyaretçilerin neler yaptığına yönelik testler, içeriklerin semantik olarak düzenlenmesi, ürün bazlı düzenlemeler, kategori yapıları, kategori ve ürün yerleşimleri gibi hem Google hem de kullanıcılar için web sitesi optimize edilir.

Dönüşüm odaklı SEO çalışması ile hem Google üzerinde 1. sırada olmak amaçlanır hem de siteye giren ziyaretçilerin dönüşüm türüne göre etkileşime girmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirilir. Bu sayede siteden istediğiniz ve beklediğiniz dönüşümün elde edilmesi amaçlanır.

Profesyonel SEO Hizmeti

Profesyonel SEO hizmeti kurumsal ve e-ticaret firmalarının yüksek derecede önemsediği bir durumdur. Bunun en büyük sebebi internet üzerinde anahtar kelimelerini arayan kişilerin karşısına çıkarak dönüşüm elde etmek ve marka bilinirliliği kazanmaktır. Profesyonel SEO hizmeti için onlarca farklı yöntem bulunmakta. Genel olarak izlediğimiz adımlar:

  • Site içi SEO analizi
  • Rakip Analizi
  • Anahtar kelime araştırması
  • Arama niyetine uygun optimizasyon
  • Teknik hata düzenlemeleri
  • Search console ve Analytics verilerinin okunması ve geliştirilmesi
  • Isı testleri
  • Stres testleri
  • İçerik planlamaları
  • PR çalışmaları

SEO Hizmeti Fiyatları

 

HizmetKelimeFiyat
Standart SEO2-3 Anahtar Kelime1500₺
Kurumsal SEO5-10 Anahtar Kelime1900₺
E-Ticaret SEOOpsiyonel2900₺ başlayan fiyatlar
Dönüşüm Odaklı SEOOpsiyonel4200₺ başlayan fiyatlar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.