fbpx

Adwords Uzmanı

Adwords uzmanı, Google ADS reklam kampanyalarını profesyonel olarak yöneten kişiye verilen isimdir. İnternet üzerinden potansiyel müşterilerine ulaşmak ve marka bilinirliliği kazanmak isteyenler için Google en önemli pazarlama araçlarından biridir.

Google ADS reklamları, ücretli şekilde arama, görsel ve videolu şekilde reklam verilebilen Google’nın geniş pazarlama ve reklam araçlarından biridir. Kullanan kişilere kısa, orta ve uzun vadede hızlı şekilde dönüşüm sağlayarak cirosunu artırmayı sağlar.

Adwords Uzmanı Ne Yapar?

Adwords uzmanı, elde etmek istediğiniz sonuçlara göre reklam stratejilerini belirleyerek reklam bütçenizi doğru şekilde yönetir ve potansiyel müşterilerinizin karşısına çıkmanızı sağlar. Bu sayede ücretli şekilde Google arama, görsel ve videolu reklamları yönetimini sağlayarak satışlarınızın artmasında yardımcı olur. Geliştirdiği strateji test ve çalışmalar ile en düşük maliyetlere en yüksek verimi almak için gerekli süreci yönetir.

Reklam verenlerin fazla olması ve kötü niyetli kişilerin sahte tıklamalarından kaynaklı olarak basit şekilde açılan Google ads reklamları birçok sektör için artık hüsrana uğratmaktadır. Bu yüzden reklam ve bütçenizin uzmanlar tarafından yönetilmesi sizlere birçok avantaj sağlayacaktır.

Reklamlardan doğru sonuçları alabilmeniz için gerekli bazı işlemler:

  • Doğru anahtar kelime seçimi
  • Site içi optimizasyon
  • Strateji oluşturma
  • Bütçe ve reklam optimizasyonu
  • Ölçümleme ve Analiz

Adwords uzmanı gerçekleştirdiği bu adımlar ile maliyet/dönüşüm oranını sürekli olarak takip eder, en iyi verimi almak için sürekli kontrol ve işlemleri sağlar. Özellikle internet üzerinden satış yapanlar için vazgeçilmez olan Google ADS ile satışlarınızı daha fazla artırabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.