fbpx

SEO Hosting Nedir? Ne İşe Yarar?

SEO hosting ile normal hostingler arasındaki en büyük ve en önemli özelliği web sitelerinin C-Class IP adresi üzerinde host (barındırılmaısı) edilmesidir. Tek IP üzerinde üzerinde barındırılan siteler arasında linkleme işlemi gerçekleştirildiğinde, diğer barınan sitelerden gelen link bağlantıların etkisi çok düşük olacaktır. SEO hostingler sayesinde ise barınan her sitenize C Class (C Sınıfı) IP vererek farklı IP adreslerinde barındırabilir, bu sitelerden çıkan linklerdeki etkiyi daha fazla arttırabilirsiniz.

SEO çalışmaları için önemli avantaj sağlayan  SEO Hosting, hem paravan bloglarınızdan dışarıya verdiğiniz linklerde etki daha fazla olur hem de diğer IP adreslerinden farklı bir IP’de olacağı için aynı IP de bulunan sitelere saldırı ya da anti SEO gibi durumlardan etkilenmez.

SEO Hosting’de Olması Gereken Özellikleri

  • C Class (C Sınıf) IP
  • Yüksek Trafik Limiti
  • Yüksek CPU
  • Yüksek Ram

Sitelerin farklı IP adreslerinde olması diğer sitelere ya da kendi sitenize verdiğiniz linklerin daha etkili olmasını sağlar. Yüksek trafik limiti ise sitenize gelen yoğun trafikte limit aşımından kaynaklı olarak sitenizin kapanmamasını, CPU ve Ram’ın yüksek olması ise web sitenizde artan sayfa sayısına rağmen hem tarama botlarının hem de ziyaretçilerin rahatça gezinmesini sağlar. Bu sayede sitenizde yavaşlama olmaz ve yüksek performans elde etmiş olursunuz.

SEO Hosting Fiyatları

SEO Hosting, Türkiye için henüz yaygın olarak kullanılmamaktadır. Bu yüzden SEO Hosting Fiyatları normal hostinglere biraz daha pahalı olabilir. Bunun başlıca sebebi ise hem rekabetin az olmasından kaynaklı hem de kullanılan C Class IP adreslerinin fiyatlarının yüksek olmasından kaynaklıdır. Önereceğim siteler üzerinden C Class IP ile paravan bloglarınız için SEO hosting satın alabilir, sitelerinizden kendinize link çıkışı sağlabilirsiniz.

SEO Hosting Fiyatları, yurt dışı (USA, Almanya, Fransa) sağlayıcılarında yüksek rekabet olduğu için biraz daha uygun fiyatlıdır. Fakat kur farkına bakıldığında çok fark etmemektedir. Bu nedenle Türk firmalarını tercih etmenizi tavsiye ederim. Çünkü sorun veya destek ihtiyacınız olduğunda direk olarak iletişim sağlayabilecek kişi bulmanız daha kolaydır.

SEO Hosting Faydaları Neledir?

  • Dış bağlantı olarak verilen linklere daha fazla fayda sağlar
  • Toplu IP üzerine gelen saldırılardan korunursunuz
  • IP sadece size özel olur
  • Diğer sitelerin oluşturduğu spam durumlar size etki etmez

SEO hosting, özellikle birden fazla sitesi olan ve bu siteler arasında birbirine link veren webmaster kişiler için oldukça önemlidir. Diğer siteleri ile verdiği bağlantılar sayesinde dışarıdan alacağı backlinkleri en aza indirgemiş, maliyet açısından daha kar elde etmiş şekilde avantaj sağlar.

Backlink Nedir? https://senturkoguzhan.com/backlink-nedir/

SEO Hosting Lokasyonu Neresi Olmalı?

Sadece SEO hosting değil, tüm hostingleri alırken dikkat etmeniz gereken en önemli kriterlerden biri lokasyondur. Lokasyon, sitenin hizmet verdiği ülkeye ne kadar yakın olursa ping değeri ve hızı o kadar artacaktır. Hosting seçimlerinizde hizmet verdiğiniz ülkeden bu hizmeti almanızı tavsiye ederiz. Örneğin Almanya üzerinde web sitelerinizi yayınlıyorsanız Almanya lokasyonlu, Türkiye üzerinde hizmet veriyorsanız Türkiye lokasyonlu hosting tercih edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.