fbpx

Hakkımda

Merhaba, ben Oğuzhan Şentürk. 2014 yılında robot yarışmasına girmek için internet üzerinden araştırdığım bilgiler ile kendi kendime çizgi izleyen robot yaptım ve yarışmaya katıldım. Robotu yapmak için sadece teknik bilgim vardı. Yazılım bilgimi internet üzerinden araştırmalar ve hazır kodlar ile öğrendim ve bu konuda sürekli olarak kendimi geliştirmeye çalıştım. 2015 senesinde girdiğim YBÜ robot yarışmasından 3. olarak ayrıldım. Sonrasında bu yaptığım robotu herkese daha fazla duyurmak ve başkalarının da faydalanması için hemen bir alan adı ve hosting alarak wordpress ile blog sitesi kurarak sürekli içerikler yazmaya başladım. Yazdığım içerikler Google üzerinde çok geri sıralamalarda hatta hiç sıralamada bile olmadığını gördüğümde bunun çözüm yollarını aradım ve SEO ile tanıştım.

Türkçe ve yabancı kaynaklardan sürekli araştırmalar yaparak kendi siteme uyguladım kelimelerimde yükselmeler, sitemin otorite değerleri artmaya başladı. Fakat bir yerde takıldığımda eksik bir şeyler olduğunu anladım. Daha fazla araştırma yaptım, kaynaklarda yazmayanları kendim test ettim. Deneme yanılma yolu ile bir çok tecrübe elde ettim. Bu sayede artık web siteme günde en az 20 30 kişi organik olarak (Google sıralamalarından) giriş yapmaya başladı. Her gün yeni içerikler, yeni çalışmalar yaparak kısa zaman içerisinde olaya iyice hakim olmaya çalıştım. Gerekli kodlama dilleri için ücretsiz eğitimler alarak kendimi geliştirdim. Farklı forum ve sosyal medya gruplarında SEO hizmeti arayan kişilere ulaştım ve bazen ücretsiz bazen ücretli şekilde çalışmaları gerçekleştirdim. Her site benim için ekstra tecrübe oldu yeni sorunlar çıktıkça çözümlerini öğrendim.

Farklı web siteleri açarak bunlar üzerinde çalışmalar yaptım. Daha fazla müşteri elde etmek amacı ile Adwords ve sosyal medya reklamcılığı öğrenmeye başlayarak reklam denemeleri gerçekleştirdim. Freelance hayattan ilk tam zamanlı iş deneyimine geçerek çalıştığım e-ticaret firmasında 9. ayda dijital pazarlama müdürü pozisyonuna geldim. Bu sürede sürekli olarak blog yazılarımı yazmaya devam ettim ve çalışmalar gerçekleştirdim. Gelen talepler doğrultusunda işimden istifa ettim ve profesyonel şekilde hizmet vermeye devam ettim. Sektörün öncü ajanslarından birinin teklifi üzerine Eskişehir’den İstanbul’a yerleşerek danışman olarak girdiğim işimden genel müdür olarak ayrıldım ve kendi dijital performans şirketimi kurdum.

Şu anda başta Türkiye olmak üzere 4 farklı ülkeden müşterilerimiz ile hızla büyüyen ve gelişen dijital performans pazarlama hizmetlerini yürütüyoruz. Benim dijitale başlangıç hikayem bu, peki ya senin hikayen nedir?