fbpx
Hosting

Sunucu Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Sunucu optimizasyonu, kullandığınız hosting, VDS, VPS ya da dedicated sunucunun daha performanslı çalışması için yapılan işlemdir. Optimizasyon sayesinde sunucuların çalışmasındaki performans arttırılır, güvelik en üst düzeye çıkarılır. Bu sayede kullandığınız sunucu stabil çalışır. Hem barındırdığınız dosyalar çalıştırdığınız web sitesi daha hızlı, daha güvenli ve daha performanslı hale gelir.

Sunucu Optimizasyonu Nedir?

Sunucu optimizasyonu, kullandığınız fiziksel cihazın hızlandırılması ve güvenliğinin arttırılmasıdır. Sunucu optimizasyonu ile dosyalarınız daha güvenli şekilde barınırken performansınız da yüksek derecede artacaktır. Bu sayede sunucuya bağlanma, sunucu yanıt süresi gibi durumlar iyice düşürülerek hem GTmetrix, PageSpeed hızları artar hem de sitenize giren kişilerin daha rahat bir dolaşımda bulunmasını sağlar. Site ve sunucu hızı SEO için oldukça önemli bir durumdur. Artan sunucu performansınız ile Google üzerindeki sıralamalarınız da yükselmesi oldukça muhtemel bir sonuçtur.

sunucu optimizasyonu
sunucu optimizasyonu

Sunucu Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Sunucu optimizasyonu nasıl yapılır sorusu yeni VDS, VPS, Bulut ya da Dedicated sunucu almış kişilerin aklına gelen sorulardan biridir. Sunucu optimizasyonu sırasında çeşitli işlemler, testler yapılır ekstra ihtiyaca göre scriptler kurulur. Sunucuda yapılacak optimizasyon işlemleri

Sunucu Optimizasyonunda Yapılan İşlemler:

 • Apache Server Optimizasyonu
 • Nginx Optimizasyonu
 • PHP-FPM Optimizayonu
 • SQL Server Optimizasyonu
 • PHP sürüm güncellemesi
 • Exec-Symlink,Perl,Cgi Sürüm Kaynaklı Açık Tespiti
 • WAF Ayarları
 • Open_Basedir Ayarları
 • Mod_Userdir Ayarları
 • MySQL Optimizasyonu
 • SSH Port Güncelleme Yapılması
 • Config Server Ayarları
 • Maldet Kurulum Ayarları
 • LiteSpeed Cache Sunucu Ayarları
 • Cpanel Ayarlarının Yapılandırılması
 • Yedekleme Sihirbazı İçin Yapılandırma
 • Opcache Kurulumu ve Optimizasyonu

gibi birden fazla işlem yapılarak kullandığınız/kiraladığınız bulut, VPS, VDS ya da Dedicated server optimizasyonları gerçekleştirilmektedir. Bu sayede sitenizin bilgisayar korsanları tarafından zarara uğratılması en aza indirgenmiş olup performansı %200’den fazla şekilde artar.

Sunucu optimizasyonu aşamalarında ilk adım hostname kontrollerinin gerçekleştirilmesi, sorun var ise bunun giderilmesi gibi aşamalar ile devam edilerek optimizasyon işlemleri devam eder ve tamamlanır.

Sunucu nedir detaylı bilgi için ziyaret edebilirsiniz: https://tr.wikipedia.org/wiki/Sunucu_(bili%C5%9Fim)

sunucu optimizasyonu 3
sunucu optimizasyonu 3

Sunucu Optimizasyon Hizmeti

Sunucu optimizasyon hizmeti için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak destek alabilir, optimizasyon hizmeti alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Disk Onarma Yapabiliyor musunuz? 

Disk onarma işlemlerini gerçekleştiriyoruz fakat hasarın boyutuna göre kurtarılma oranı vardır. Bu işlemin tam garantisi yoktur. Diskin gördüğü hasar ve diğer etkenlere göre değişkenlik göstermektedir.

Shell Taraması Gerçekleştiriyor musunuz?

Sunucu içindeki yapılandırma, yükseltme ve diğer optimizasyon işlemleri sırasında testler yaparak shell, zararlı yazılım, script açığı gibi durumları tamamen kapatıyoruz. Zararlı yazılım dosyalarını temizliyoruz.

Sunucu Taşıma İşlemini Gerçekleştiriyor musunuz?

Evet, mevcut sunucunuzdan memnun değilseniz danışmanlık ve optimizasyon işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

İşlem Ne Kadar Sürüyor?

Genel olarak teslim süresi 1 ile 7 gün arasında değişmektedir. Sunucunuzda bulunan eksiklik, hasar, zarar ve özelliklere göre değişmektedir.

Optimizasyon Sonrası Sunucum Hızlanır mı?

Evet, gerekli dosyaların çıkarılıp eklenmesi ile hem sunucunuzun yanıt süresi azalır hem de çalışan dosyaları daha hızlı şekilde çalışır.

Sunucu Optimizasyonu Fiyatı

<table class=”table table-bordered”>
<tbody>
<tr>
<td width=”190″>Hizmet</td>
<td width=”310″>Fiyat</td>
</tr>
<tr>
<td>Kurulum/Onarım</td>
<td>70₺</td>
</tr>
<tr>
<td>Sunucu Taşıma</td>
<td>120₺</td>
</tr>
<tr>
<td>Sunucu Bakımı</td>
<td>120₺</td>
</tr>
<tr>
<td>Full Optimizasyon:</td>
<td>250₺</td>
</tr>
</tbody>
</table>

Sunucu optimizasyonu fiyatı, yapılacak çalışmalara göre değişmektedir. İletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak sunucu optimizasyonu fiyatları hakkında bilgi alabilir, detaylı bilgi ile sipariş verebilirsiniz. Hızlı şekilde sonuçlandırılmaya çalışan optimizasyon hizmeti, 1 ile 7 gün arasında yapılacak işlemlere göre değişmektedir.

Oguzhan

Ben Oğuzhan Şentürk. Profesyonel olarak gerçekleştirdiğim dijital pazarlama ve SEO bilgilerimi sizlerle paylaşıyor daha fazla kişiye doğru bilgiyi ulaştırmayı hedefliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 11 = 17