fbpx
E-TicaretSEO

İdeasoft SEO Çalışması ve Ayarları

İdeasoft, günümüzde e-ticaret alt yapısı en gelişmiş özelliklere sahip sistemlerden biridir. Birçok özelliği ile ön plana çıkmakta ve yaygın şekilde E-Ticaret yapmak isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır. Amacım İdeasoft reklamı yapmak değil, ben bir SEO uzmanıyım ve bu yazımızda da sizlere İdeasoft SEO çalışması nasıl yapılır? SEO ayarları nasıl gerçekleştirilir gibi bilgiler vererek sitenin Google üzerindeki sıralamalarını arttırmak.

İdeasoft SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

İdeasoft SEO ayarları için ayrı bir bölüm mevcut. Bu kısım üzerinde verdiğiniz komut ve metinlere göre SERP sonuçlarında gözükecektir. Bu yüzden bu ayarların doğru şekilde yapılması gereklidir. Aksi halde arama sonuçlarında çıkmaz, sayfalarınız kopya olarak görünür ve sıralamaya giremezsiniz. Resimleri inceleyerek İdeasoft SEO ayarları nasıl yapılır inceleyebilir, kendi siteniz için çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz.

ideasoft seo ayarları 1
ideasoft seo ayarları 1

Öncelikle yönetim paneline giriş yapın. Yönetim panelinde ayarlar > S.E.O kısmına tıklayarak SEO ayarları panelini açın.

İdeasoft SEO Ayarları 2
İdeasoft SEO Ayarları 2

Açılan ekran genel ayarların olduğu kısım. Arama motoru servisleri kısmından Search Console, Google analytics, Facebook pixel, Google tag manager gibi kod parçacıklarını ekleyerek doğrulama gerçekleştirebilirsiniz.

Google sitemap oluşturucu butonuna tıklayarak sitenizin URL adreslerinin haritasını çıkarabilirsiniz.

 

İdeasoft anasayfa seo ayarları
İdeasoft anasayfa seo ayarları

 

Anasayfa ayarlarında ana sayfa başlığı kısmına Google sonuçlarında çıkmasını istediğiniz başlığı, açıklama kısmına ise sattığınız ürünler ya da verdiğiniz hizmet ile ilgili 160 karakterlik bir açıklama yazmanız gerekli. Boş bırakmamanız şiddetle tavsiyemdir.

 

ideasoft kategori seo ayarları
ideasoft kategori seo ayarları

Her kategori için Google arama sonuçlarında ayrı ayrı sıralama almasını ve gözükmesi istiyorsanız {kategori_baslik} yazmanız  gereklidir. Boş bırakmanız ya da orayı genel bi yazı ile doldurmanız sayfalarınızın duplicate title – tekrarlanan başlık – olmasına sebebiyet verecektir. kategori adından sonraki kısma direk olarak site adınızı yazmanız her başlık sonuna otomatik olarak site adınızın gelmesini sağlayacaktır. Her sayfa için yapılması gereken işlem bu şekildedir. Sadece sayfa türüne göre değişiklik göstermektedir. Onları da sitenin devamında inceleyerek görebilirsiniz.

Yine açıklama için de her kategoriniz için arama sonuçlarında ayrı ayrı açıklamalar görünsün istiyorsanız {kategori_aciklama} yazmaniz gereklidir.

ideasoft marka seo ayarları
ideasoft marka seo ayarları

Marka sayfalarınız için özel yazdığınız başlıkların Google sıralamalarında gözükmesini istiyorsanız {marka_baslik} kategoriler için ise {kategori_aciklama} yazarak özel yazdığınız açıklamaları arama sonuçlarında gösterebilirsiniz.

ideasoft ürün seo ayarları
ideasoft ürün seo ayarları

İdeasotf paneline yüklediğiniz ürünleri özel meta başlıkları ile arama sonuçlarında göstermek için yazacağınız etiket {ürün_baslik} açıklamaları için ise {ürün_aciklama] etiketleri eklemeniz gereklidir.

ideasoft diğer seo ayarları
ideasoft diğer seo ayarları

Diğer sayfalarınız için genel bir başlık yazabilirsiniz. Burada dinamik olarak başlıklar yerine sabit başlıklar kullanılmaktadır.

İdeasoft SEO için uzman yardımı almak isterseniz https://senturkoguzhan.com/seo-uzmani/  

Oguzhan

Ben Oğuzhan Şentürk. Profesyonel olarak gerçekleştirdiğim dijital pazarlama ve SEO bilgilerimi sizlerle paylaşıyor daha fazla kişiye doğru bilgiyi ulaştırmayı hedefliyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 5