fbpx
Genel

E-Ticarette Ne Satılır? En Çok Satılan Ürünler 2021

E-Ticaret her işletme sahibinin ya da girişimcinin 2020 ve 2021 yılında patlayan Covid pandemisi ile yaygın bir düşünce haline gelmiştir. İnternet üzerinde satış hacminin arttığı bugünlerde E-Ticarette ne satılır? En çok satan ürünler nelerdir gibi soruların cevaplarını bu içeriğimde bulabilir buna göre fikir edinebilirsiniz.

E-Ticaret sadece ülkemizde değil, dünya genelinde büyük bir ivme kazanmış durumdadır. Pandemi ile kişilerin satın alma ve sipariş verme değişiklikleri büyük oranda değişti. İnternet üzerinde rağbet görmeyen e-ticarette bu satılmaz denilen ürünler bile yüksek hacimli şekilde satılmaya başlandı. Mutfak gereçlerinden, gıdaya, mobilyadan aksesuara kadar çeşit çeşit ürünler internet pazarında satışa sunulmaya başlandı. İnternet girişimcileri ve perakende satıcıları pazaryerlerinde, online satış platformlarında ya da internet üzerinde farklı platformlarda satışlarını gerçekleştirmeye başladılar.

İnternet üzerinde satış yapabileceğiniz ürünleri bulmanın çeşitleri yolları ve istatistikleri mevcut. İnternet üzerinde çeşit çeşit bilgi mevcut. Bu bilgileri sizler için süzgeçten geçirerek en doğru ve düzgün şekilde sizler için derledim. Bu filtreleme ve blog içeriğinin amacı internette ne satılır sorusu için aklınızda fikir oluşmasını sağlamak.

İnternette Ne Satılır? En Karlı E-Ticaret Ürünleri

Normal ticarette olduğu gibi e-ticaret üzerinde de kar oranları ürünlere göre değişmektedir. Özellikle pazaryerleri üzerinde satış yapıyorsanız pazaryeri komisyonları ile karlılık düşerken satış sirkülasyonu artmaktadır. Bu yüzden E-ticaret satış için öncelikle pazaryerlerini kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede ilk baştaki websitesi, reklam, içerik vb gibi maliyetleri en aza indirmiş, ürün sirkülasyonu sağlamış olursunuz.

İnternet üzerinde istediğiniz ürünü satabilirsiniz. Önemli olan sizin ne satmak ya da ne kazanmak istediğiniz. Tüketimi hızlı olan ürünlerin kâr marjları düşük, tüketimi yavaş olanların ise kâr oranları diğerlerine göre daha yüksektir. Düşük marjlı ürünlerde günde 100 1000 adet gibi rakamlara ulaşırken yüksek karlı e-ticaret ürünlerinde bu rakama ulaşamayabilirsiniz.

İnternette ürün satmadan önce pazarı ve ihtiyaçları analiz etmenizi tavsiye ederim. Örneğin petshop ürünleri satmak istiyorsunuz. Bunun için satabileceğiniz ürünleri internet üzerinde bir gezin fiyatlarına, satılan markalara, satan kişilere bakın. Siz hızlı şekilde pazarda tutunabilmek için müşterilerinize ne gibi çözümler üretebilirsiniz bunları düşünün.

E-Ticarette Satılabilecek Popüler Ürünler

  • Petshop malzemeleri
  • Kadın Giyim
  • Ayakkabı (İadesi fazla olabilmekte)
  • Aksesuar ürünleri
  • Bebek bakım ve kıyafet ürünleri
  • Balıkçılık ürünleri
  • Oto aksesuar ürünleri
  • Sağlıklı yaşam ürünleri
  • Ev dekorasyon ürünleri

gibi ek çok satılan kategorileri deneyebilirsiniz. Burada yazmayıp satmayı düşündüğünüz fikirleriniz olabilir. Bunların araştırmalarını yaparak istediğiniz pazara girebilir, internet üzerinde ürünlerinizi satabilirsiniz.

 

Oguzhan

Ben Oğuzhan Şentürk. Profesyonel olarak gerçekleştirdiğim dijital pazarlama ve SEO bilgilerimi sizlerle paylaşıyor daha fazla kişiye doğru bilgiyi ulaştırmayı hedefliyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 7

Göz Atın
Kapalı