fbpx
E-İhracatSEO

E-İhracat SEO

E-ihracat SEO hizmeti ile, ürün ve hizmetlerinizi internet üzerinden tüm dünyaya pazarlayın. İnternet, arama motorları ve sosyal medya platformları tüm dünya üzerinden kullanılan en yaygın iletişim aracıdır. Birkaç tuşa basarak dünyanın öteki tarafındaki kişilere ulaşabilir ve iletişime geçebilirsiniz. Bu gelişmeler ile hizmet ve ürünlerinizi e-ihracat ile tüm dünyaya pazarlayarak satabilirsiniz.

E-İhracat SEO çalışmalarının diğer SEO çalışmalarından en büyük farkı, hedeflenen ülkedeki arama niyetine göre optimize edilmesidir. Arama motorlarının, SERP sonuçları üzerinde üst konumlarda ya da ilk sırada yer alması için 200’den fazla kriter mevcuttur. Bunlar genel olarak her dilde aynıdır. Fakat önemli olan kelimeleri doğru optimize etmek, içerikleri doğru ve semantik olarak oluşturmak ve doğru kelimeleri hedeflemekten geçiyor. Doğru şekilde optimize edilmiş ve çalışmaları yapılmış web siteleri her zaman üst konumlarda yer alır ve daha fazla organik trafik elde etmiş olur.

E-İhracat SEO nasıl yapılır?

  • Hedef pazar araştırması
  • Anahtar kelime araştırması
  • Ürün/hizmet araştırması
  • Fiyat araştırması
  • Rekabet araştırması
  • Rakip araştırması ve analizi

gibi analizleri gerçekleştirerek hem pazar hakkında bilgi sahibi olabilir hem de çalışmalarınız için strateji oluşturabilirsiniz. Bu sayede hedef kitlenizin hangi kelimeleri daha çok aradığını belirleyebilir ve bu kelimeler üzerinde çalışmalar yaparak organik trafiğinizi potansiyel ve aktif müşteri kitlenize çevirebilirsiniz.

E-İhracat SEO ve normal SEO arasındaki fark nedir?

E-ihracat SEO‘nun normal SEO’dan tek farkı, hedeflenen dil ve ülkedir. Geri kalan işlemlerdeki farklılıklar sektör ve rakiplerin çalışmalarına göre değişmektedir. Kısacası yurtdışı SEO çalışmalarında ön plana çıkan çalışma türü, içeriklerin kaliteli ve başlıkların arama niyetine göre yazılması geliyor.

Yurtdışı odaklı SEO çalışmalarında iyi yabancı dil kullanımı oldukça önemlidir. İçerikler dışarıdan yazdırılabilir fakat SEO uzmanı kişilerin bu içerikleri daha düzenli ve uyumlu hale getirerek yayımlaması gereklidir. Verilecek iç ve dış bağlantılar, görsellere verilen isimler, odak anahtar kelime ve alt başlıklar tamamen SEO uzmanının sorumluluğu ve yönetiminde olması gereklidir.

İlginizi Çekebilir: SEO ve İhracat İlişkisi

 

Oguzhan

Ben Oğuzhan Şentürk. Profesyonel olarak gerçekleştirdiğim dijital pazarlama ve SEO bilgilerimi sizlerle paylaşıyor daha fazla kişiye doğru bilgiyi ulaştırmayı hedefliyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

85 − 84 =